🎇 Nenechte si ujít akci 1+1/2 na fotoobrazy na hliníkové desce. Co znamená 1+1/2? Kupte 1 obraz a druhý máte s 50% slevou. Platí pro všechny rozměry a můžete použít 2 různé fotky. Vybírejte →TADY
Novinky
22.02.2023
6 tipů na rozmístění fotoobrazů v interiéru
Jaké je ideální rozmístění obrazů na stěně? Není nic horšího než prázdná stěna.  Právě jste si nějaký obraz nebo třeba fotoobraz z vlastní oblíbené f... číst celé
16.02.2023
Barva roku 2023
  Jako každý rok vybírá Institut Pantone barvu roku. Pro letošní rok 2023 se tímto odstínem stala Viva magenta. Je pronikavá, s jasným odstínem fia... číst celé
02.02.2023
10 tipů- jak nevybrat špatnou fotku
Čeho se vyvarovat při výběru fotek pro výrobu fotoobrazu z vlastních fotek Vyhněte se fotografiím s částmi obličeje v okraji, jako jsou oči a uši... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Zadejte svůj email pro registraci

Novinky, akce a soutěže o obrazy zdarma-budete o nich vědět jako první!

Zkontrolujte, prosím, i složku Hromadné a Spam, kam se email někdy zatoulá.

 

 


777 238 750 

 
info@fotoobrazrychle.cz


PO - PÁ  08:30 - 17:30
       


Máte dotaz?


poštovné ZDARMA od 2000,-Kč

Možnost platby platební kartou.

 

 

DÁRKOVÉ POUKAZY

poukaz 1000 Kč

 

 

 

 

 
 

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. 6 tipů na rozmístění fotoobrazů v interiéru
6 tipů na rozmístění fotoobrazů v interiéru
22.02.2023

Jaké je ideální rozmístění obrazů na stěně?

Není nic horšího než prázdná stěna.  Právě jste si nějaký obraz nebo třeba fotoobraz z vlastní oblíbené fotky už pořídili a ještě stále váháte, jak ho zavěsit.Umístit ho na stěnu tak, aby dokonale ladil s těmi, co už tam máte, není až tak složité.

Když se budete držet našich tipů, nemůžete šlápnout, teda pardón, pověsit obraz vedle.

 

Rozmístění větší skupiny fotoobrazů

První pravidlo říká, že ideální výška, ve které by obraz měl být zavěšen je 140 centimetrů. Alespoń to tvrdí bytoví architekti a interiéroví designeři. Znamená to, že obrazy, ať už na nich máme krajinu nebo vlastní fotku z dovolené, ať  už jsou z plátna, natištěné na hliníkové desce nebo dokonce na akrylátovém skle, máme věšet tak, aby se jejich středový bod nacházel ve výšce 140 centimetrů nad podlahou. 

A důvod?  Obraz pověšený v této výšce je pro oko příjemný na pohled s ohledem na průměrnou výšku většinové populace. Pokud jste v domácnosti převážně vyššího vzrůstu  nebo mají vaše místnosti velmi vysoké stropy, upravte si základní výšku podle sebe. Pro většinu z vás, může být toto pravidlo nápomocné při rozhodování, jak vysoko v místnosti obrazy zavěsit. Uvidíte totiž, že to je mnohem níž, než jste si původně představovali. 

rozmístění obrazů

 

Rozmístění fotoobrazů - spodní linie

Pověšení obrazů podle spodní linie může pomoci vytvořit vyvážený vzhled, což znamená, že celkový dojem z místnosti bude působit harmonicky.

Když pověsíte obrazy podle spodní linie, pro oči vytvoříte přirozenou horizontální linku. Tento efekt vám může pomoci sjednotit různé prvky v místnosti.

Tato varianta rozmístění je vhodná jak pro klasiku v podobě fotek tištěných na plátno, stejně tak ji můžete použít pro moderní obrazy tištěné na hliníkové desky nebo dokonce pro fotografie tištěné na luxusní akrylátové sklo.

umístění fotoobrazů spodní linie

 

Rozmístění fotoobrazů - středová linie

Pověste obrazy do řady a jako výchozí bod použijte společnou středovou linii. Výšky háčků vyměřte tak, aby střed každého obrazu ležel ve stejné linii jako středy ostatních obrazů.

Když se rozhodnete vytvořit nástěnnou galerii, můžete na to jít různými způsoby. Buď budete opakovaně používat jeden a ten samý rozměr obrazů nebo sáhnete po několika velikostech. 

Pokud vsadíte na kombinaci různých rozměrů, použijte minimálně tři různé rozměry – větší, menší a střední velikost. Tak na své zdi vytvoříte harmonii a zároveň přemostění mezi největším a nejmenším rámem. 

Nezapomeňte, že obrazy můžete i různě natáčet, aby nesměřovaly všechny stejným směrem. Nebojte se kombinovat obrazy ve stejném rozměru na výšku i na šířku. Pamatujte, že vždy byste měli obrazy seřadit podle jedné linie. 

umístění obrazů na stěně středová linie

 

Rozmístění fotoobrazů - horní linie

Pověšení fotoobrazů na stěnu podle horní linie vytváří zajímavý vizuální efekt, který oživí vzhled interiéru. Když chcete fotoobrazy zavěsit podle horní linie, je dobré zohlednit výšku stropu, aby výsledný dojem byl harmonický. Pokud máte nízké stropy, je nejlepší si zvolit pro pověšení nízkou výšku. Pro vysoké stropy můžete bez obav fotoobrazy zavěsit i výše než se běžně doporučuje.

Pro správné zavěšení je třeba, aby se háčky na zadní straně obrazu nacházely ve stejné výšce. Pro zavěšení fotoobrazů podle horní linie je opravdu důležité, aby všechny obrazy byly v rovině. Rovinu na stěně si vytvořte ideálně pomocí vodováhy. Pokud nemáte po ruce vodováhu, můžete použít i natažený provázek s jehož pomocí také dokážete určit rovinu. 

zavěšení obrazů horní linie

 

Rozmístění fotoobrazů - diagonálně

Rozmístění fotoobrazů diagonálně nad schodištěm dokáže být na pohled velmi efektní. Ujistěte se, že nejvyšší bod roviny, kam chcete obraz umístit, se nachází na středu stěny. Pokud máte více obrazů k zavěšení, zkuste si je předem rozmístit na podlaze kvůli uspořádání, abyste viděli, jak bude vypadat výsledek, ještě než je pověsíte.

pověšení obrazů na stěnu diagonálně

 

Rozmístění fotoobrazů - svisle

Pověšení fotoobrazů na stěnu tak, aby byly zavěšeny ve svislé linii, může vytvořit elegantní a sofistikovaný vzhled v jakémkoli interiéru.

Při zavěšení více obrazů pod sebou vytvořte nejdříve svislou rovinu, to můžete udělat pomocí vodováhy.  Následně si označte místa pro háčky, které budete na zeď upevňovat.  Ujistěte se, že jsou všechny na stejné úrovni. Poté připevněte háčky na stěnu podle označených míst. 

svislá linie fotoobrazů

 

Pamatujte, vždy je důležitá bezpečnost. Vždy se ujistěte, že jste zvolili správnou velikost závěsných háčků v závislosti na váze a rozměru každého obrazu. Pokud se jedná o větší obrazy, můžete použít více háčků, aby byl obraz opravdu stabilně zavěšen.

Pokud budete postupovat podle těchto kroků, můžete mít na stěnách vašeho domova krásně vypadající fotoobrazy, které budou vypadat jako umělecké dílo.

 

Chci vědět o novinkách, akcích a soutěžích jako první
Zkontrolujte, prosím, i složku Hromadné a Spam, kam se email někdy zatoulá.

ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, QR platba

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
googlebb5a7fc78f88e4f2.html