POZOR! UŽ JEN DO PŮLNOCI 1.12. SLEVA až 35% na FOTOOBRAZY, FOTOKOLÁŽE, MAGNETICKĚ NÁSTĚNKY A FOTOSTOJÁNKY s kódem BF2023.

Jak vybrat kvalitní fotografii?

Jakmile obdržíme Vaši objednávku s nahranou fotografií pro výrobu fotoobrazu, fotografii zkontrolujeme a posoudíme její kvalitu. Pokud by Vámi zaslaná fotka pro výrobu obrazu nebyla pro vybraný rozměr dostatečně kvalitní, ozveme se Vám. Výroba Vašeho footobrazu začíná obvykle ihned po přijetí objednávky. Proto pokud se rozhodnete v objednávce cokoliv změnit, dejte nám to, prosím, vědět nejpozději do 20min od odeslání objednávky. Nejlépe telefonicky na čísle 777 238 750.

V případě, že jste si vybrali platbu předem na účet, obdržíte v potvrzení o přijetí objednávky i instrukce k platbě. Váš obraz na plátně začneme vyrábět po připsání platby na náš účet.

Objednávky zaplacené platební  kartou, online převodem nebo na dobírku jdou do výroby ihned po objednání. Ale až poté,co je zkontrolována kvalita dodaných fotografií.

 

Je fotografie dostatečně kvalitní ?

Podívejte se, prosím, níže na naši tabulku doporučených pixelů pro tisk fotoobrazu s ohledem na velikost výsledného obrazu. Pokud by se stalo, že jsme od Vás fotografii neobdrželi v pořádku, případně, že by Vámi vybraná fotografie nebyla dostatečně kvalitní pro zvolený formát obrazu, určitě se Vám ozveme a požádáme Vás o zaslání kvalitnějších snímků nebo Vám navrhneme jiný vhodný rozměr obrazu.

Čím vyšší rozlišení bude mít Vaše fotografie, tím bude výsledný tisk kvalitnější. Rozlišení fotografie zjistíte tak,že v počítači najedete kurzorem myši nad soubor s fotografií. Zobrazí se Vám hodnota rozlišení v pixelech. Pokud je rozlišení Vaší fotografie o čtvrtinu a více nižší než je uvedeno v tabulce, znamená to, že výsledný tisk už nebude pro zvolený rozměr dostatečně kvalitní.  

Berte, prosím,  níže uvedenou tabulku pouze jako orientační. Často se setkáváme s tím, že zaslaná fotografie má nižší rozlišení v pixelech než uvádí tabulka a přesto je fotka pro zvětšení použitelná. A ještě častěji se setkáváme s tím, kdy fotka má rozlišení v pixelech mnohem vyšší než uvádí tabulka, přesto není fotka pro zvětšení dost kvalitní. Stává se to zejména v případě fotek, na které jsou aplikovány různé filtry, ořezy a retuše.

Doporučené rozlišení fotky pro tisk obrazu

 Fotky z mobilu a stažené ze sociálních sítí

Pro zhotovení fotoobrazu je nejvhodnější originální fotka, tak jak byla pořízena mobilem nebo fotoaparátem. Nejvhodnější je tuto fotku nahrát přímo z vašeho PC při objednávce v eshopu do políčka, které je k tomu určeno. Případně ji můžete zaslat na náš email info@fotoobrazrychle.cz a do poznámky v objednávce nás o tomto informovat.

Ale pozor! Některý email, např. ten od Seznam.cz se vás při vkládání do přílohy zeptá, zda chcete fotku zmenšit, aby se jich do přílohy vešlo více. Takže si ji určitě nenechte oříznout!

U fotek, které přeposíláte z jednoho telefonu na jiný přes aplikace jako je Messanger, Viber, Whats up atd. a u fotek, které jste jednou vložili na Instagram, FB apod. a poté si je stáhnete zpět do mobilu, dochází k podstatnému snížení kvality fotky.Fotka, která vypadá na Facebooku, Instagramu, Messangeru skvěle a kvalitně, je častokrát nepoužitelná pro jakékoliv zvětšení. Případně ji použít lze, ale pouze pro malý rozměr obrazu a častokrát ani  tak není výsledný obraz dostatečně ostrý.

 Pro představu:

1.obrázek-fotografie v dostatečném rozlišení.

foto s dostatečným rozlišením pro tisk

2.obrázek - fotoografie nemá dostatečné rozlišení, není ostrá a při pohledu zblízka jsou viditelné jednotlivé pixely na fotce.

foto s nedostatečným rozlišením pro tisk

 

Fotografie před zpracováním vždy kontroluje živý! grafik (nikoliv pouze robot) a v případě, že se mu cokoliv nepozdává, vás kontaktuje a hledáme společně řešení k vaší spokojenosti. Nejčastěji je to změna rozměru, častokrát i záměna fotky a pokud vám ani jedna varianta nevyhovuje, objednávku stornujeme. V případě úhrady předem plnou částku vracíme zpět.

 
 

5 tipů jak vybrat tu nej fotku pro fotoobraz


Tip č.1 Vyber si ten správný motiv 


Teď vás určitě napadá "Jak správný motiv?! Já přece chci obraz ze své vlastní fotky a vybral jsem si tuto a z té mi to prostě vyrobte." Ano, jistě, ale i mezi těmi svými oblíbenými máte ty, které jsou vhodnější a ty které jsou třeba absolutně nevhodné.

Vhodné jsou ty, které mají motiv pokud možno uprostřed, nevhodné ty, na nichž to důležité zasahuje až do okrajů fotky nebo dokonce kousek chybí. Fotografie se při zpracování zvětšuje, pokud se v okraji nachází např.obličej nebo jiná část těla, po natažení na rám už se tyto partie dostanou z přední pohledové strany na boky obrazu. A to už je většinou nežádoucí. A jak to vypadá v praxi?

 Vhodně zvolená fotka.

správné umístění objektu na fotce

 

Nevhodně zvolená fotka.

nesprávné umístění objektu na fotce

 

 

Tip č.2 Kvalita fotky aneb dostatečné rozlišení 


 Kvalita vybrané fotky je opravdu zásadní pro dokonalý výsledek. Kvalitní fotka je taková, která má dostatečné rozlišení pro zvětšení. Rozlišení se uvádí v pixelech (px). Platí zde přímá úměra- čím větší obraz chcete zhotovit, tím více pixelů musí vaše fotka mít.

V opačném případě se při jejím zvětšení stane, že se fotka rozostří a to někdy až na samotné jednotlivé pixely, tzn. že vidíte čtverečky. A to opravdu nechcete. Na kvalitu samotné fotky má vliv také čím, jak a za jakých světelných podmínek byla pořízena.

Níže uvedenou tabulku tedy, prosím, berte opravdu jen jako orientační.

 

Doporučené rozlišení fotky pro tisk obrazu

Tip: Jak poznáte rozlišení vaší fotky? Když kurzorem myši najedete na vybranou fotku, zobrazí se vám její rozlišení např.: 3545x2420 a velikost 3,2MB

 

Tip č.3 Světlost fotky 


 Někdy je fotografie příliš světlá a někdy zase moc tmavá. Někdy je to úmysl zákazníka. Proto pokud neuvedete, že chcete fotografii mírně poladit- zesvětlit nebo naopak ztmavit, sami od sebe do ní nezasahujeme. Kontaktujeme vás v případě, že už je to na hraně tisknutelnosti.

Co je vhodné a co méně asi nejlépe ilustrují následující fotografie:

Světlost fotky vyvážená

světlost fotky vyvážená

 

Příliš světlá fotka

příliš světlá fotka

 

Příliš tmavá fotka

příliš tmavá fotka

 

Tip č.4 Zabijáci kvalitních fotek 


 Znáte zabijáky svých fotek? Kvality fotek? Pro zhotovení fotoobrazu je nejvhodnější originální fotka, tak jak byla pořízena mobilem nebo fotoaparátem. Nejvhodnější je tuto fotku nahrát přímo z vašeho PC při objednávce v eshopu do políčka, které je k tomu určeno. Případně ji můžete zaslat na email. Ale pozor! Některý email, např. ten od Seznam.cz se vás při vkládání do přílohy zeptá, zda chcete fotku zmenšit, aby se jich do přílohy vešlo více. Takže si ji určitě nenechte oříznout!

V éře chytrých mobilních telefonů máme všichni plnou galerii fotek. A tady se skrývá další zabiják kvality fotek. U fotek, které přeposíláte z jednoho telefonu na jiný přes aplikace jako je Messanger, Viber, Whats up atd. nebo u fotek, které jste jednou nahráli na FB nebo Instagram a poté si je stáhnete znovu do mobilu, dochází k podstatnému snížení kvality fotky. Fotka, která vypadá na sociálních sítích ostře a kvalitně, je častokrát nepoužitelná pro jakékoliv zvětšení.

 

Tip č.5 Vyber si správný formát 


Tady už je to opravdu na vás. Doporučuji prostor, kam chcete obraz pověsit, dobře proměřit, aby se vám nestalo, že budete zaskočeni tím, že obraz je ve skutečnosti větší nebo menší než jste předpokládali.

 

Pokud chcete zhotovit fotoobraz čtvercového formátu a nahrajete obdélníkovou fotku, musíte počítat s tím, že o část fotky přijdete. To platí také v případě, že pro obdélníkový obraz nahrajete čtvercovou fotku. Tady je obzvlášť podstatné si fotografii v konfigurátoru nastavit tak, aby vám na obraze nic podstatného nechybělo.