🎇 Věděli jste, že do své fotky můžete vložit i vlastní text? Třeba vzkaz, citát nebo věnování pro své blízké? ❤ Na obrazy s textem se podívejte tady→ https://www.fotoobraz-rychle.cz/obrazy-s-citaty-nebo-vlastnim-textem
Novinky
09.05.2023
Dárek pro maminku výhodně s 15% slevou!
To si určitě nenechte ujít! ❤️ Pořídít dárek opravdu od srdce a dokonce nejlevněji?  Použijte kód DENMATEK15 v košíku a celou obejdnávku máte rázem o... číst celé
22.02.2023
6 tipů na rozmístění fotoobrazů v interiéru
Jaké je ideální rozmístění obrazů na stěně? Není nic horšího než prázdná stěna.  Právě jste si nějaký obraz nebo třeba fotoobraz z vlastní oblíbené f... číst celé
16.02.2023
Barva roku 2023
  Jako každý rok vybírá Institut Pantone barvu roku. Pro letošní rok 2023 se tímto odstínem stala Viva magenta. Je pronikavá, s jasným odstínem fia... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Zadejte svůj email pro registraci

Novinky, akce a soutěže o obrazy zdarma-budete o nich vědět jako první!

Zkontrolujte, prosím, i složku Hromadné a Spam, kam se email někdy zatoulá.

 

 


777 238 750 

 
info@fotoobrazrychle.cz


PO - PÁ  08:30 - 17:30
       


Máte dotaz?


poštovné ZDARMA od 2000,-Kč

Možnost platby platební kartou.

 

 

DÁRKOVÉ POUKAZY

poukaz 1000 Kč

 

 

 

 

 
 

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Jak použít foto z mobilu nebo sociálních sítí?
Jak použít foto z mobilu nebo sociálních sítí?
09.05.2022

 

Kvalita vybrané fotky je opravdu zásadní pro dokonalý výsledek. Kvalitní fotka je taková, která má dostatečné rozlišení pro zvětšení. Rozlišení se uvádí v pixelech (px). Platí zde přímá úměra- čím větší obraz chcete zhotovit, tím více pixelů musí vaše fotka mít.

V opačném případě se při jejím zvětšení stane, že se fotka rozostří a to někdy až na samotné jednotlivé pixely, tzn., že vidíte čtverečky. A to opravdu nechcete. Na kvalitu samotné fotky má vliv také čím, jak a za jakých světelných podmínek byla pořízena.

Často se setkáváme s tím, že zaslaná fotografie má nižší rozlišení v pixelech než uvádí tabulka a přesto je fotka pro zvětšení použitelná.

A ještě častěji se setkáváme s tím, kdy fotka má rozlišení v pixelech mnohem vyšší než uvádí tabulka, přesto není fotka pro zvětšení dost kvalitní. Stává se to zejména v případě fotek, na které jsou aplikovány různé filtry, ořezy a retuše. 

Berte, prosím,  níže uvedenou tabulku doporučeného rozlišení pouze jako orientační.

Doporučené rozlišení fotek pro tisk

Fotky z mobilu a stažené ze sociálních sítí

V éře chytrých mobilních telefonů máme všichni plnou galerii fotek. Pro zhotovení fotoobrazu je nejvhodnější originální fotka, tak jak byla pořízena mobilem nebo fotoaparátem. Nejlépe je tuto fotku nahrát přímo z vašeho PC při objednávce v eshopu do políčka, které je k tomu určeno. Případně ji můžete zaslat na náš email info@fotoobrazrychle.cz a do poznámky v objednávce nás o tomto informovat.

Ale pozor! Některý email, např. ten od Seznam.cz se vás při vkládání do přílohy zeptá, zda chcete fotku zmenšit, aby se jich do přílohy vešlo více. Takže si ji určitě nenechte oříznout!

U fotek, které přeposíláte z jednoho telefonu na jiný přes aplikace jako je Messanger, Viber, Whats up atd. a u fotek, které jste jednou vložili na Instagram, FB apod. a poté si je stáhnete zpět do mobilu, dochází k podstatnému snížení kvality fotky. Fotka, která vypadá na Facebooku, Instagramu nebo Messangeru skvěle a kvalitně, je velmi často nepoužitelná pro jakékoliv zvětšení. Případně ji použít lze, ale pouze pro malý rozměr obrazu a častokrát ani  tak není výsledný obraz dostatečně ostrý.

 

Pro představu:

1.obrázek- fotoobraz s fotografií, která má dostatečné rozlišení

2.obrázek- fotoobraz s fotografií, která má nízké rozlišení. Výsledný obraz není ostrý, při pohledu zblízka  jsou viditelné jednotlivé pixely na fotce.

Fotoobraz- dostatečná-kvalita-fotky

Fotoobraz-nedostatečná kvalita rozlišení fotky

 

Obraz vertikálně (na výšku) nebo horizontálně (na šířku)?

Obraz z vaší fotky vždy přizpůsobujeme vaší fotce. Tzn.pokud máte fotku vyfocenou na výšku, bude i výsledný obraz na výšku. Pokud k objednávce nahrajete foto, které je vyfoceno na šířku (horizontální), bude i výsledný obraz na šířku. Pokud přesto chcete z fotky vyfocené na výšku vyrobit obraz na šířku nebo z fotky focené na šířku zhotovit obraz na výšku, uveďte to do poznámky v objednávce.

Vždy je ale potřeba počítat s tím, že v takovém případě, bude nutný větší ořez fotky. Pokud by po ořezu na fotce mělo něco zásadního chybět, budeme vás kontaktovat.

Na závěr vás chceme ujistit, že vždy fotografie před zpracováním kontroluje živý! grafik (nikoliv pouze robot) a v případě, že se mu cokoliv nepozdává, vás kontaktuje a hledáme společně řešení k vaší spokojenosti. Nejčastěji je to změna rozměru, častokrát i záměna fotky a pokud vám ani jedna varianta nevyhovuje, objednávku stornujeme. V případě úhrady předem plnou částku vracíme zpět.

Chci vědět o novinkách, akcích a soutěžích jako první
Zkontrolujte, prosím, i složku Hromadné a Spam, kam se email někdy zatoulá.

ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, QR platba

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
googlebb5a7fc78f88e4f2.html