AKCE! DOPRAVA ZDARMA pro objednávky nad 550,-Kč 👍 Nenechte si ujít příležitost pořídit za skvělou cenu ORIGINÁLNÍ DÁRKY!
Novinky
09.05.2022
Jak použít foto z mobilu nebo sociálních sítí?
  Kvalita vybrané fotky je opravdu zásadní pro dokonalý výsledek. Kvalitní fotka je taková, která má dostatečné rozlišení pro zvětšení. Rozlišení se ... číst celé
17.03.2021
Jak zavěsit fotoobraz na hliníkové desce
Zavěsit fotoobraz na hliníkové desce nebo magnetickou nástěnku s námi zvládnete hravě! Mrkněte na kratičký tutoriál na You Tube. číst celé
16.01.2020
5 tipů jak vybrat tu nej fotku pro fotoobraz
     Často se na nás jako zákazníci obracíte s dotazem, jak kvalitní by měla být fotka pro vytištění na plátno, jestli zrovna ta vaše nejoblíbenější... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Zadejte svůj email pro registraci

Novinky, akce a soutěže o obrazy zdarma-budete o nich vědět jako první!

Zkontrolujte, prosím, i složku Hromadné a Spam, kam se email někdy zatoulá.

 

 


777 238 750 

 
info@fotoobrazrychle.cz


PO - PÁ  08:00 - 19:00
       


Máte dotaz?


poštovné ZDARMA od 2000,-Kč

Možnost platby platební kartou.

 

 

DÁRKOVÉ POUKAZY

dárkový poukaz- možnost vložit vlastní fotku

 

 

 

 

 
 

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Jak použít foto z mobilu nebo sociálních sítí?
Jak použít foto z mobilu nebo sociálních sítí?
09.05.2022

 

Kvalita vybrané fotky je opravdu zásadní pro dokonalý výsledek. Kvalitní fotka je taková, která má dostatečné rozlišení pro zvětšení. Rozlišení se uvádí v pixelech (px). Platí zde přímá úměra- čím větší obraz chcete zhotovit, tím více pixelů musí vaše fotka mít.

V opačném případě se při jejím zvětšení stane, že se fotka rozostří a to někdy až na samotné jednotlivé pixely, tzn., že vidíte čtverečky. A to opravdu nechcete. Na kvalitu samotné fotky má vliv také čím, jak a za jakých světelných podmínek byla pořízena.

Často se setkáváme s tím, že zaslaná fotografie má nižší rozlišení v pixelech než uvádí tabulka a přesto je fotka pro zvětšení použitelná.

A ještě častěji se setkáváme s tím, kdy fotka má rozlišení v pixelech mnohem vyšší než uvádí tabulka, přesto není fotka pro zvětšení dost kvalitní. Stává se to zejména v případě fotek, na které jsou aplikovány různé filtry, ořezy a retuše. 

Berte, prosím,  níže uvedenou tabulku doporučeného rozlišení pouze jako orientační.

Doporučené rozlišení fotek pro tisk

Fotky z mobilu a stažené ze sociálních sítí

V éře chytrých mobilních telefonů máme všichni plnou galerii fotek. Pro zhotovení fotoobrazu je nejvhodnější originální fotka, tak jak byla pořízena mobilem nebo fotoaparátem. Nejlépe je tuto fotku nahrát přímo z vašeho PC při objednávce v eshopu do políčka, které je k tomu určeno. Případně ji můžete zaslat na náš email info@fotoobrazrychle.cz a do poznámky v objednávce nás o tomto informovat.

Ale pozor! Některý email, např. ten od Seznam.cz se vás při vkládání do přílohy zeptá, zda chcete fotku zmenšit, aby se jich do přílohy vešlo více. Takže si ji určitě nenechte oříznout!

U fotek, které přeposíláte z jednoho telefonu na jiný přes aplikace jako je Messanger, Viber, Whats up atd. a u fotek, které jste jednou vložili na Instagram, FB apod. a poté si je stáhnete zpět do mobilu, dochází k podstatnému snížení kvality fotky. Fotka, která vypadá na Facebooku skvěle a kvalitně, je častokrát nepoužitelná pro jakékoliv zvětšení.

 

Pro představu:

1.obrázek- fotoobraz s fotografií, která má dostatečné rozlišení

2.obrázek- fotoobraz s fotografií, která má nízké rozlišení. Výsledný obraz není ostrý, při pohledu zblízka  jsou viditelné jednotlivé pixely na fotce.

Fotoobraz- dostatečná-kvalita-fotky

Fotoobraz-nedostatečná kvalita rozlišení fotky

 

Na závěr vás chceme ujistit, že vždy fotografie před zpracováním kontroluje živý! grafik (nikoliv pouze robot) a v případě, že se mu cokoliv nepozdává, vás kontaktuje a hledáme společně řešení k vaší spokojenosti. Nejčastěji je to změna rozměru, častokrát i záměna fotky a pokud vám ani jedna varianta nevyhovuje, objednávku stornujeme. V případě úhrady předem plnou částku vracíme zpět.

Chci vědět o novinkách, akcích a soutěžích jako první
Zkontrolujte, prosím, i složku Hromadné a Spam, kam se email někdy zatoulá.

ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, QR platba

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz