Novinky
17.03.2021
Jak zavěsit fotoobraz na hliníkové desce
Zavěsit fotoobraz na hliníkové desce nebo magnetickou nástěnku s námi zvládnete hravě! Mrkněte na kratičký tutoriál na You Tube. číst celé
18.12.2020
Dárkové poukazy s vloženou vlastní fotkou
Připravili jsme pro vás dárkové poukazy do kterých můžete vložit svou oblíbenou fotku nebo fotku obdarovaného. Vložit můžete samozřejmě i věnování neb... číst celé
09.03.2020
Barva roku 2020 podle světových trendů
  Jaká barva je barvou roku 2020 podle světových trendů?   Americký institut Pantone Color vyhlašuje každým rokem jeden barevný odstín jako barvu... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Zadejte svůj email pro registraci

Novinky, akce a soutěže o obrazy zdarma-budete o nich vědět jako první!

Zkontrolujte, prosím, i složku Hromadné a Spam, kam se email někdy zatoulá.

 

 


777 238 750 

 
info@fotoobrazrychle.cz


PO - PÁ  08:00 - 20:00
        SO  08:00 - 16:00


Máte dotaz?


poštovné ZDARMA od 2000,-Kč

Možnost platby platební kartou.

 

 

DÁRKOVÉ POUKAZY

 

 

 

 

 
 

  1. Úvod
  2. Jak nakupovat
  3. Jak poznat kvalitní fotografii
Jak vybrat kvalitní fotografii

 

Jakmile obdržíme Vaši objednávku s nahranou fotografií pro výrobu fotoobrazu, fotografii zkontrolujeme a posoudíme její kvalitu. Pokud by Vámi zaslaná fotka pro výrobu obrazu nebyla pro vybraný rozměr dostatečně kvalitní, ozveme se Vám. Výroba Vašeho footobrazu začíná obvykle ihned po přijetí objednávky. Proto pokud se rozhodnete v objednávce cokoliv změnit, dejte nám to, prosím, vědět nejpozději do 20min od odeslání objednávky. Nejlépe telefonicky na čísle 777 238 750.

Na Vaši žádost můžeme provést drobné úpravy zaslané fotografie(např. retuš loga, podpisu atd.) za poplatek dle náročnosti. Převod do černobílé verze je ZDARMA. Upravenou fotografii Vám zašleme k náhledu k odsouhlasení těchto úprav. Výroba Vašeho fotoobrazu začne ihned poté co upravenou fotografii odsouhlasíte emailem, případně telefonem.

V případě, že jste si vybrali platbu předem na účet, obdržíte v potvrzení o přijetí objednávky i instrukce k platbě. Váš obraz na plátně začneme vyrábět po připsání platby na náš účet.

Objednávky zaplacené platební  kartou, online převodem nebo na dobírku jdou do výroby ihned po objednání. Ale až poté,co je zkontrolována kvalita dodaných fotografií.

 

Je fotografie dostatečně kvalitní ?

Podívejte se, prosím, níže na naši tabulku doporučených pixelů pro tisk fotoobrazu s ohledem na velikost výsledného obrazu. Pokud by se stalo, že jsme od Vás fotografii neobdrželi v pořádku, případně, že by Vámi vybraná fotografie nebyla dostatečně kvalitní pro zvolený formát obrazu, určitě se Vám ozveme a požádáme Vás o zaslání kvalitnějších snímků nebo Vám navrhneme jiný vhodný rozměr obrazu.

Čím vyšší rozlišení bude mít Vaše fotografie, tím bude výsledný tisk kvalitnější. Rozlišení fotografie zjistíte tak, že v počítači najedete kurzorem myši nad soubor s fotografií. Zobrazí se Vám hodnota rozlišení v pixelech. Pokud je rozlišení Vaší fotografie o čtvrtinu a více nižší než je uvedeno v tabulce, znamená to, že výsledný tisk už nebude pro zvolený rozměr dostatečně kvalitní.

30x40 cm   (1600x1200 px)
40x60 cm
   (2400x1600 px)
50x50 cm
   (3000x2000 px)

50x75 cm   (3000x2000 px)
60x80 cm   (3200x2400 px)
60x90 cm   (3600x2400 px)
70x105 cm (4200x2800 px)
80x120 cm (4800x3200 px)

 

 
 
 
 
 
 
5 tipů jak vybrat tu nej fotku pro fotoobraz

 

 

 Často se na nás jako zákazníci obracíte s dotazem, jak kvalitní by měla být fotka pro vytištění na plátno, jestli zrovna ta vaše nejoblíbenější je vhodná. Protože pro spoustu z vás jsou údaje o pixelech, kilobajtech a megabajtech, které jsou mimo jiné ukazatelem kvality fotky, neznámá věc, mám pro vás pár tipů.

Jdeme na to!

 

Tip č.1 Vyber si ten správný motiv 


 

 Teď vás určitě napadá "Jak správný motiv?! Já přece chci obraz ze své vlastní fotky a vybral jsem si tuto a z té mi to prostě vyrobte." Ano, jistě, ale i mezi těmi svými oblíbenými máte ty, které jsou vhodnější a ty které jsou třeba absolutně nevhodné.

Vhodné jsou ty, které mají motiv pokud možno uprostřed, nevhodné ty, na nichž to důležité zasahuje až do okrajů fotky nebo dokonce kousek chybí. Fotografie se při zpracování zvětšuje, pokud se v okraji nachází např.obličej nebo jiná část těla, po natažení na rám už se tyto partie dostanou z přední pohledové strany na boky obrazu. A to už je většinou nežádoucí. A jak to vypadá v praxi?

 

Fotka vlevo nevhodně zvolená, fotka vpravo je v pořádku.

Nevhodna_fotografieVhodná _fotka

 

Tip č.2 Kvalita fotky aneb dostatečné rozlišení 


 

 Kvalita vybrané fotky je opravdu zásadní pro dokonalý výsledek. Kvalitní fotka je taková, která má dostatečné rozlišení pro zvětšení. Rozlišení se uvádí v pixelech (px). Platí zde přímá úměra- čím větší obraz chcete zhotovit, tím více pixelů musí vaše fotka mít.

V opačném případě se při jejím zvětšení stane, že se fotka rozostří a to někdy až na samotné jednotlivé pixely, tzn. že vidíte čtverečky. A to opravdu nechcete. Na kvalitu samotné fotky má vliv také čím, jak a za jakých světelných podmínek byla pořízena. Níže uvedenou tabulku tedy, prosím, berte opravdu jen jako orientační.

 

Doporučené rozlišení fotografií

Tip: Jak poznáte rozlišení vaší fotky? Když kurzorem myši najedete na vybranou fotku, zobrazí se vám její rozlišení např.: 3545x2420 a velikost 3,2MB

 

 

Tip č.3 Světlost fotky 


 

Někdy je fotografie příliš světlá a někdy zase moc tmavá. Někdy je to úmysl zákazníka. Proto pokud neuvedete, že chcete fotografii mírně poladit- zesvětlit nebo naopak ztmavit, sami od sebe do ní nezasahujeme. Kontaktujeme vás v případě, že už je to na hraně tisknutelnosti.

Co je vhodné a co méně asi nejlépe ilustrují následující fotografie:

Svetlost_vyvazena

Tmave_foto

 

Tip č.4 Zabijáci kvalitních fotek 


 

Znáte zabijáky svých fotek? Kvality fotek? Pro zhotovení fotoobrazu je nejvhodnější originální fotka, tak jak byla pořízena mobilem nebo fotoaparátem. Nejvhodnější je tuto fotku nahrát přímo z vašeho PC při objednávce v eshopu do políčka, které je k tomu určeno. Případně ji můžete zaslat na email. Ale pozor! Některý email, např. ten od Seznam.cz se vás při vkládání do přílohy zeptá, zda chcete fotku zmenšit, aby se jich do přílohy vešlo více. Takže si ji určitě nenechte oříznout!

V éře chytrých mobilních telefonů máme všichni plnou galerii fotek. A tady se skrývá další zabiják kvality fotek. U fotek, které přeposíláte z jednoho telefonu na jiný přes aplikace jako je FB, Messanger, Viber, Whats up atd. dochází k podstatnému snížení kvality fotky. Fotka, která vypadá na Facebooku skvěle a kvalitně, je častokrát nepoužitelná pro jakékoliv zvětšení.

 

Tip č.5 Vyber si správný formát 


 

Tady už je to opravdu na vás. Doporučuji prostor, kam chcete obraz pověsit, dobře proměřit, aby se vám nestalo, že budete zaskočeni tím, že obraz je ve skutečnosti větší nebo menší než jste předpokládali.

Drobné upozornění na závěr, pokud chcete zhotovit fotoobraz čtvercového formátu a zašlete obdélníkovou fotku, musíte počítat s tím, že o část fotky přijdete. Tady je obzvlášť podstatné zvolit fotografii  s motivem uprostřed. Jinak by se vám mohlo stát, že vám na obrazu bude chybět např. člen rodiny. 

 

Chci vědět o novinkách, akcích a soutěžích jako první
Zkontrolujte, prosím, i složku Hromadné a Spam, kam se email někdy zatoulá.

ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, QR platba

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.